Zachodniopomorska Dolina Wodorowa przestaje być wyłącznie planem na przyszłość energetyczną regionu. 28 listopada w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym podpisano list intencyjny w sprawie tej inwestycji. Doliny wodorowe to szansa na neutralność klimatyczną Polski, a także źródło wielu miejsc pracy.
Doliny wodorowe w Polsce, jakie są cele inwestycji?
Dolina wodorowa to nic innego jak gałąź gospodarki skupiona wokół pozyskiwania i wykorzystywania wodoru jako źródła energii. Polska jest jednym z największych producentów wodoru na świecie, co sprawia, że projekt Polska Strategia Wodorowa ma realny potencjał. Co prawda obecnie w kraju produkuje się tak zwany szary wodór, a celem jest wodór zielony, czyli przyjazny środowisku. Na szczęście nie jest to niemożliwe. Dolina wodorowa w województwie zachodniopomorskim dołączy do grona istniejących i planowanych w Polsce.
28 listopada w Szczecinie podpisano list intencyjny w sprawie Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej. Minister Anna Moskwa przyznała, że województwo ma ogromny potencjał i bez wątpienia skorzysta na tym przedsięwzięciu.
Warto przeczytać
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada serię podejrzanych pożarów na wyspach Międzyodrza
Archiwum Państwowe w Szczecinie wzbogaciło się o cenne zasoby historii lokalnej
Kolejny pożar w Siadle Dolnym: Strażacy i samoloty ponownie w akcji