Na początku miesiąca na jednej ze świnoujskich plaż znaleziono wyziębioną foczkę szarą, która leżała na piasku ranna i odwodniona. Zwierzak trafił pod opiekę weterynarzy w fokarium Stacji Morskiej na Helu, gdzie z dnia na dzień czuje się coraz lepiej.
Dnia 5 kwietnia na plaży w pobliżu ul. Powstańców Śląskich w Świnoujściu policjanci znaleźli osłabioną, młodziutką foczkę szarą, która wymagała natychmiastowej opieki weterynaryjnej. Zwierzę miało niewielką ranę na płetwie, było odwodnione, wyziębione i bardzo osłabione. Mundurowi poinformowali o znalezisku kierownika kąpieliska.
Dzięki troskliwej opiece foczka szybko powraca do zdrowia
Jak relacjonuje Marek Bartkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, o sytuacji szybko został powiadomiony Błękitny Patrol WWF, który przekazał zdjęcia i informacje o rannym zwierzęciu do Stacji Morskiej. Foczka trafiła pod opiekę weterynarzy w fokarium Stacji Morskiej w Helu, gdzie od razu została otoczona troskliwą opieką.
Odwiedź szczecinianin.pl i bądź na też bieżąco z innymi wiadomościami znad Bałtyku.
Według Wiolety Miętkiewicz, koordynatora zespołu opiekunów fok ze Stacji Morskiej w Helu, młoda foczka czuje się coraz lepiej i z dnia na dzień można obserwować, jak wracają jej siły i zdrowie. Foczka przybyła do fokarium z niewielką ranką na płetwie, która, na szczęście, nie zagrażała jej życiu. I jak tylko zwierzak poczuje się w pełni sił, zostanie wypuszczony na wolność – prawdopodobnie przy ujściu Wisły, gdzie znajduje się kolonia fok szarych.
Warto przeczytać
Przywrócenie płynności ruchu na drodze S3 po wypadku
Morderstwo w hotelu na terenie Świnoujścia
Szczecin i Świnoujście planują utworzenie Centrum Kompetencji Polskiego Offshore